SUSANNE SUNDFOR Duygularımızla Oynamak İçin Yeni Teklisi İle Bizlerle

0
213

Her yaptığı albümde şarkılarına bir tutam ruhunu katmaktan çok tüm mistik bedenini şarkılarına katarak müzik yapan nadir isimlerden olan Susanne Sundfor, bu sefer adından da amacını anladığımız Music For People In Trouble albümü ile geri dönüyor.

Geçen yıllarda Song For Night içerisinde Susanne Sundfor’un Ten Love Songs albümüne site üzerindeki en yüksek puanı vermiştim. Kısaca bir hatırlatma yapmam gerekirse albüm, ağır elektronik altyapılar üzerine kurulu duygu yüklü 10 adet aşk şarkısından meydana geliyordu. Her bir şarkı ayrı bir hikayeyi anlatmakla birlikte, hepsi bir arada iken ise “Aşk Nedir?” sorusuna Susanne Sundfor çok net ve temiz bir cevap veriyordu. Kendisini Ten Love Songs albüm turnesi kapsamında ülkemizde de izleme şansı yakaladıktan sonra da verdiğim puanı sonuna kadar hak ettiğini bir kez daha anladım.

2015 tarihli Ten Love Songs sonrasında Susanne bir dünya turuna çıkmış. Paris senin Tokyo benim gezmekten çok kadın, Kuzey Kore’den Amazonlara kadar uzanan bir ilham turu yapmış kendi çapında. Sonuçta ise baya yüklü bir malzeme ile geri dönmüş.

Susanne, “Büyük değişikliklerin olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Herşey çok hızlı değişiyor. Bazen şiddetli bazen ise göz korkuran şekilde. Günümüzde herkes kaygılı bir şekilde yaşıyor. Bu albümde tüm bu yaşanan duyguları sunmak istiyorum.” şeklinde Music For People In Trouble albümünün temasını ifade ediyor.

Albümden ilk olarak Undercover şarkısını bizlerle bu hafta paylaşan Susanne, anlıyoruz ki bu sefer kendi ismini taşıyan 2007 tarihli ilk albümünde olduğu gibi duyguyu en saf haliyle bizlere sunacak. “Sizi sevenlere asla güvenmeyin. Eğer ki siz de onları severseniz, onlar her zaman sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Gerçek budur.” sözleriyle her zaman olduğu gibi insanı darmadağın etmeyi başarıyor.

Aynı zamanda 25 Ağustosta bizlerle olacak olan Music For People In Trouble albümünde kendisine ilham kaynağı olan şarkılardan meydana getirdiği Spotify listesini de aşağıdan dinleyebilirsiniz.