Türkiye’nin En Yetenekli GENÇ seslerinden EVRENCAN GÜNDÜZ’ün En Şahane 5 Performansı

0
537
evrencan gündüz

Evrencan Gündüz’ü hala dinlemediyseniz hem çok şanslısınız hem de çok fazla şey kaçırmışsınız demektir. Kendisi geçen sene kaybettiğimiz pek saygıdeğer Asım Can Gündüz’ün biricik oğlu. Türkiye’nin gördüğü en büyük gitar virtüözlerinden ve rock sanatçılarından biri olan Asım Can Gündüz’ün bize bırakttığı en büyük miras yetenekli ve güzeller güzeli insan Evrencan oldu.

1996 doğumlu genç sanatçının belki babası kadar iyi bir gitarist olmak için daha çok çalışması gerekecek fakat vokal açısından Evrencan Gündüz’ün yeteneklerinin yaşının ötesinde allah vergisi bir armağan olduğu yadsınamaz bir gerçek. Asım Can ustanın seneler önce Facebook üzerinden yayınladığı şu yazı ise gözlerin dolu dolu olmasına sebebiyet verecek cinsten.

“wow… çok sevgili facebook dostlarım çok heycanlandım!!! size gurur ile biricik oğlum evren can gündüz’ün yeni grubu ile yaptığı ilk kayıtını paylaşıyorum!

yavrum şarkı söyluyor ve elektro gitar çalıyor… seven nation army cover yapmışlar.. daha 17 yaşında evladım… coşkumu sizinle paylaşmak istedim… oğlumun grubunu adı t-blues, çok iftar ediyorum keratadan 🙂 hepinize sevgiler!!!”

Şahane bir baba şahane bir evlat, yeteneğin şelale olup çağladığı bir aile diyerek hazırsanız eğer Evrencan Gündüz’ün en olağanüstü 5 performansı ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

5. Ain’t No Sunshine & Uzun İnce Bir Yoldayım

Evrencan’ın çevirip çevirip dinleyebileceğiniz en mühür işlerinden biri. Farklı bir dilde şarkı söylerken saçma triplere girmeyen, kendisi gibi olmaktan çekinmeyen, samimi, naif ve sempatik bir adam Evrencan Gündüz. Ain’t No Sunshine ve Uzun İnce Bir Yoldayım Evrencan’ın ellerinde öyle güzel flört ediyor, size sadece arkanıza yaslanıp tadını çıkarmak kalıyor.

4. Back To Black (feat. Sena Şener)

Sena Şener’i bu sayfalardan ilk yazdığımız günü hatırlıyor musunuz? 2015 senesinin Mart ayıydı. Sena henüz kariyerinin başında olan yetenekleri ülkenin ötesinde bir sesti. Kendisini daha çok fazla tanınmadığı bu dönemde dinleyen bizler için öyle bir heyecan kaynağıydı Sena; onu yazarken en az onun şarkıları söylerken heyecanlandığı kadar heyecanlanmıştım. İşte bu şahane iki insan Amy Winehouse’un en popüler şarkılarından birinde beraber görüyoruz.

3. I’m Yours (Jason Mraz Cover)

Kar kış demeden her yerde gider ayak çalıp söylediği ve kaydettiği şarkılarla bu adam YouTube kanalını takip etmeyen herkesi büyük günaha sokuyor. 2017 Ocak ayında yüklediği Ukulele’li Jason Mraz cover’ı ile kendisine bir kere daha hayran bırakan Evrencan şarkının 2:20 dakikalarında yaptığı şahane üflemeli taklidi ile sizi sizden alacak.

2. Everyway That I Can (feat Sertab Erener)

“Arkadaşlar küçüklüğümde bana deseler televizyonlarda izlediğin, Türkiye’nin en büyük seslerinden biri olan Sertab’la duet yapacaksın deseler, heralde inanmazdım. Ama şimdi hayal dediğim şeyler yavaş yavaş doğru işler yaptıkça bana geliyorlar.” Bu çocuğu sevmek için başka sebebe ihtiyacınız var mı gerçekten?

1. Creep (Radiohead cover)

Bu kaydın başındaki “indian” taklidi ve bana fena şekilde The Simpson’daki Bob’u andıran saçları ile yakın zamanda yayınladığı Creep cover’ı ile yürü be çocuk dedirten genç adamı buradan saygıyla selamlıyoruz. Evrencan’ın yaptığı işleri beğendiyseniz yazıyı paylaşmayı ve aşağıda yorumlara sizin favoriniz olan Evrencan Gündüz performansını yazmayı ihmal etmeyin.

BONUS İÇERİK

Song For Night’ın kendi imzasını taşıyan ilk videosu ile karşınızdayız. İlk videonun konusu biz yokken müzik camiasında neler oldu neler bitti olacak. Biz SFN’den uzak geçirdiğimiz süre içinde en çok neleri dinledik, neleri sevdik bunları konuştuk.