Cizreli MEHMET ALİ İle ANNE-MARIE’nin Düetinin Yılın Düeti Olduğunun 4 Kanıtı

0
249
anne-marie cizreli mehmet ali smule düet

Geçtiğimiz aylarda ulusal medyaya Cizreli Mehmet Ali ile İngiliz Kadın’ın Düeti şeklinde düşen ve düştüğü gibi oldukça ilgi gören bir içerik vardı hatırlarsanız. O İngiliz kadının kısa sürede Anne-Marie olduğu anlaşılmış ve haberin ulusal medyadaki değeri çok fazla artmasa da Anne-Marie seven insanlar arasında ekstra bir viral olmuştu. Olayın Smule virali olduğu konusunda çokça konuşulsa da işin aslı tam olarak açığa kavuşmamıştı.

İşin aslı aslında Smule uygulamasının sanatçı kanalları üzerinden kullanıcılarına sevdikleri sanatçılarla düet şansı vermesiydi. Şırnak’ın Cizre ilçesinde ikamet eden güzel yurdumuzun güzel insanı Mehmet Ali’de kendi söylediğine göre şans eseri Anne-Marie’nin profiline gelir ve düet için sanatçının profiline tıklar. Sonrası aşağıda görmüş olduğunuz eşi benzeri olmayan düet şeklinde cereyan eder.

Bu düetin bize göre 2017 senesinin en iyi düetlerinden biri olmasının sebeplerini ise aşağıda sizler için listeledik. Anne-Marie ekip içerisinde Durul’un favori isimlerinden biri. Geçenlerde YouTube üzerinden yayınladığımız Biz Yokken Neler Oldu? konulu videoda da uzun uzun konuştuğumuz Anne-Marie’nin sempatikliği ile Mehmet Ali’nin doğallığı bir araya gelince aşağıda sayacağımız sebeplerle çok sevilecek bir düet çıkmış ortaya.

4. Mehmet Ali’nin bir türlü elinden bırakamadığı çayı ve sigarası.

Mehmet Ali’nin düetin ilk dakikasından son dakikasına kadar karşısındakinin Anne-Marie olduğunu da bilmemenin verdiği bir güven ile sonsuz doğal davranması bu düeti en eşsiz kılan sebplerden biri. Kendisinin de söylediği gibi Anne-Marie’nin kim olduğunu bilmeyen ama bilse de yine aynı şekilde davranacak olan Mehmet Ali’nin alemet-i farikası olan çayı ve sigarası düetin en doğal bölümlerinden.

3. Birbirleri ile iyiden iyiye kanka olan ikilinin ikinci düeti Ciao Adios

İlk şarkılarında oldukça iyi bir enerji yakalayan ikilinin ikinci düetleri Anne-Marie’nin geçtiğimiz aylarda çıkan şarkısı Ciao Adios olmuştu. Mehmet Ali’nin bu ikinci düette artık rahatlıkta çığır açtığı ve mimiklerinin adeta tarih yazdığı gözlerden kaçmazken ikiliyi yakın zamanda beraber sahnede görmek ise hepimizin hayali olmaya hak kazanıyordu.

2. Mehmet Ali’nin Anne-Marie’nin yanına Ed Sheeran’den daha çok yakıştığı gerçeği.

Bu konuda çok da fazla bir kelam etmeye gerek duymuyor ve yorumlarınızı bekliyoruz.

1. Mehmet Ali’nin “Müzik evrenseldir.” sözünün kırk yıllık sanatçı geçinen popçuların içini dolduramadığı kadar doldurması.

Mehmet Ali istemeden de olsa senelerdir televizyonlarda saatlerce boş konuşan sanatçı müsvettelerinin yapamadığını bir kaç saniye içerisinde sadece kendi gibi olarak, sevdiği işi yaparak ve hiç bir beklentisi olmadan yapmış ve kendisine saygı duymaktan başka hiç bir seçenek bırakmamıştı bize.