ISSUES İle Parlayan JULIA MICHAELS’ın Ünlü İsimler İçin Yazdığı 6 Şarkı

0
278
julia michaels issues

Mart ayında yayınladığı ilk şarkısı ile bir anda radyolara bomba gibi düşen ve neredeyse gittiğiniz her yerde çalan Julia Michaels’ın Issues şarkısını artık hepimiz biliyoruz ve seviyoruz. Şarkının başındaki “jealous” deyişiyle adeta bizi bizden alan genç sanatçının önünde başarılı bir kariyer olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

İlk şarkısının böylesine hızlı bir çıkış yapması ise çoğunuza şaşırtıcı gibi gelebilir fakat kendisi müzik piyasasında ekürileri gibi yeni yetme bir isim değil. Biz Yokken Neler Oldu? isimli YouTube videomuzda da uzun uzadıya bahsettiğimiz konu ile ilgili ufak bir araştırma yaptığımızda karşımıza Selana Gomez’den Justin Bieber’a, Britney Spears’dan Rita Ora’ya hatta ve hatta Ed Sheeran’e kadar uzanan bir özgeçmiş bulduk ki dudağınız uçuklar.

Julia Michaels’ın şarkı sözü yazıp verdiği isimlerden sizleri en çok şaşırtacak ve en çok sevebileceğiniz 6 ismi derleyip kendisini hem daha yakından tanımanızı hem de bağrınıza basmanızı istedik. Zira şu sıralar ikinci teklisi Uh Huh ile kendinden söz ettiren Michaels’ın ismini önümüzdeki günlerde daha da fazla duyacağız gibi gözüküyor. Eğer hazırsanız Julia Michaels’ın sözlerini yazdığı birbirinden ünlü şarkılara beraberce bakalım.

6. Selana Gomez – Bad Liar

Selana Gomez’in geçtiğimiz Mayıs ayında yayınladığı Bad Liar isimli cilveli şarkısı Julia Michaels’ın elinden çıkan şarkıların başında geliyor. Şarkı Gomez’in tarzına uygun olarak bolca ikileme, üçleme, dörtleme ve “catchy” sözlerden oluşuyor.

5. Gwen Stefani – Used To Love You

Gwen Stefani’nin 2015 senesinde yayınladığı Used To Love You şarkısı da Julia Michaels’ın elinden çıkan şarkılar arasında. Gwen Stefani’nin bir köşeye çiziktirdiği sözlerden birini gördüğünde oldukça etkilendiğini söyleyen Michaels, Stefani’den gelen yaz buna bir şarkı o halde çağrısına kayıtsız kalmamış ve ortaya Used To Love You çıkmış.

4. Ed Sheeran – Dive

Julia Micheals’ın sadece hareketli ve yüksek ritimli şarkılarla arasının iyi olduğu yönünde bir düşünce oluştuysa kafanızda Ed Sheeran’ın Divide albümündeki Dive şarkısının da kendisine ait olduğunu söylemekte fayda var diye düşünüyoruz.

3. Britney Spears – Slumber Party (ft. Tinashe)

Bu listede beni şahsi olarak en çok şaşırtan parçaya geldi sıra. Michaels ve beraber çalıştığı yazar arkadaşının söylediklerine göre Britney Spears ile beraber çalışmak kendileri için büyük bir heyecan kaynağı olmuş. Ortaya çıkan Slumber Party parçası ise Britney’nin son yıllarda yaptığı en iyi işlerden biri olarak kariyerine yazılıyor.

2. Rita Ora – Poison

Julia Michaels’ın bu listede olan olmayan tüm çalıştığı isimlere baktığınızda janra olarak o kadar büyük farklar görüyorsunuz ki genç sanatçının yeteneğine saygı duymaktan başka bir seçenek kalmıyor elinizde. Rita Ora’da Michaels’ın CV’sine birlikte çalıştığı isimler bölümünde eklediği isimlerden.

1. Zara Larsson – One Mississippi

Zara Larsson’un ilk albümü So Good‘un mühür şarkılarından biri olan One Mississipi’de Julia Michaels’ın elinden çıkan işler arasında. Sizin de bildiğiniz kıyı da köşede kalan Julia Michaels şarkıları var ise yorumlarda bize yazmayı unutmayın. Sizi en çok hangi şarkı şaşırttı peki? Tartışalım…