LOW CHIMES’i İkincisi Teklisi BLOOD ORANGE ile Keşfedin!

0
81

İngiltere’nin Stroud adlı ufak bir bölgesinden çıkıp geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde müzik camiasının önemli isimlerinden çıkardıkları ilk tekli Sleepwalking ile oldukça olumlu yorumlar alan Low Chimes Blood Orange ismini taşıyan ikinci teklilerini dün öğle saatlerinde yayınladılar. Kendilerini alt-folk janrası altında konumlandıran grubun ilk stüdyo albümlerini yayınlamalarına oldukça kısa bir süre kalmışken gelen bu ikinci tekli uzun zamandır aradığınız türden bir yeni soluk ile burun buruna bırakıyor sizleri.

Sözlerin grubun vokali Marianne Parrish‘in çocukken İsveç’e yaptığı yolculardan ilham aldığını gördüğümüz Blood Orange’ın kendisinden önceki tekli Sleepwalking’de olduğu gibi oldukça kolay dinlenilebilen, aksamayan ve yumuşak bir ritmi var. Marianne’in pürüzsüz ve naif sesiyle sınıf atlayan yeni parçanın klibi yeni bir grup için ortalama standartlarda bir sanat anlayışı üzerine kurulmuş olsa da şarkı ile uyumlu ve görsel açıdan oldukça tatlı bir enstantene sunuyor bizlere.

Folk haricinde rock ve blues ezgilerine de yöneldikleri yeni şarkılarında grubun yaptığı müziğin ana elementlerinin hala baki olarak kalıyor oluşu çıkaracakları albümünün farklılığı ile beraber bütünlüğü açısından da umut veriyor. Ufak “synth”ler ve elektronik dokunuşlarla şarkıda yakalamak istedikleri nüansları oldukça iyi yansıtan Low Chimes tematik çalma listelerine yeni isimler arıyanlar için oldukça iyi bir alternatif olacak diye düşünüyorum.