Açıkçası 26 yaşındaki Maren Morris’in ismini 4. Stüdyo albümü olan HERO’ya kadar ne duydum ne de gördüm. Ta ki 2016 sene sonu listeleri ve şarkıcının Grammy ödüllerinde aldığı 4 adaylık vesilesiyle geç de olsa kendisini radarıma almış oldum. Sonuç olarak ne mi oldu? HERO, 2016 içerisinde dinlediğim… Hatta durun daha net konuşayım; HERO, uzun zaman sonra dinlediğim en garip ve başarılı country albümü olmuş.

Country, sıkça tercih etmediğim, ettiğim zaman ise de üzerinde konuşacak kadar deneyimli olmadığımı hissettiren bir müzik türü. Ama konu Maren Morris’in HERO albümüne geldiğinde işler biraz değişiyor.

Maren Morris, R&B ile Country türlerini muazzam şekilde harmanlamayı başararak HERO albümünü 3 Haziran 2016’da ortamlara salmış. Şarkılarında bu iki türü birbiri ile çok iyi harmanlamayı başaran Maren Morris, albüm kapağı ile sizlere R&B havasını, My Church, 80’s Mercedes, Sugar gibi şarkı isimleri ile country havasını size oldukça iyi yaşatıyor. Müzik olarak ise country müziğin net, dobra ve hafif yavşak sözleri ile R&B altyapısı sunuyor.

Albümün açılışını yapan Sugar, daha başlarken sizi avucunun içine alırken nakarata geldiğinde ise Carrie Underwood ve Miranda Lambert’ın sahalarına indiğini hissediyoruz. Bu ritmi albümün sonuna kadar sürdürmeyi başaran Maren Morris, Rich ile Rihanna country yapsa nasıl olurdu cevabını bizlere veriyor. Albümün 3. Şarkısı olan My Church ise albümün ilk teklisi olarak sunulan şarkı. My Church’ü 1 kere dinledikten sonra zaten tam olarak bir country festivali son şarkısı olduğunu ve hep bir ağızdan söylenecek bir şarkı olduğundan adınız kadar emin oluyorsunuz. I Could Use A Love Song ile tempoyu yavaştan düşüren Maren Morris, bu şarkı ile Taylor Swift’in country dönemlerine doğru yolculuğa başlıyor. HERO’nun ilk yarısını ise kişisel olarak en sevdiğim çalışma 80’s Mercedes kapatıyor. Şarkı o kadar çok Carrie Underwood’un Some Hearts albümünü andırıyor ki beğenmemek elde değil.

Albümün ikinci yarısında ise Maren Morris country’yi bu sefer ikincil eleman olarak ele alıyor. Just Another Thing şarkısı sanki Meghan Trainor’dan çıkmışça kulaklarımıza gelirken, Drunk Girls Don’t Cry ve Once ile alkışı hak edecek işlere imza atıyor. Albümün ikinci bölümünden tekli olarak çıkarılacak her şarkının 2006-2007 yıllarında radyolarda her türlü 1 numaraya oynayacak şarkılar olabileceğinden de adım gibi eminim.

DEĞERLENDİRME
Bize Göre
8,1
PAYLAŞ