£9000 Ödeyerek ADELE İzlenen Bir Dünyaya Hoşgeldiniz

0
89
adele

Adele için dünya üzerinde bu kadar farklı kesimlerden insanları bile bir araya toplayabilen nadir sanatçılardandır desek yanlış olmaz sanırım. Her dinleyicinin, sanatçının en az bir şarkısıyla bağ kurabiliyor olması gerçeği, Adele’in bu kadar sevilmesine sebebiyet veriyor aslında. Buna ek olarak yapmacık olmayan ve komik tavırlarıyla, sanatçı geçtiğimiz 5 sene içerisinde herkesin aklında ve kalbinde ufak olsa bir yer etmeyi başardığı kesin.

Kimsenin artık albüm satın almadığı şu dünyada, geçtiğimiz sene yayınladığı 25 isimli albümünün 30 milyon satmış olması, sanatçının toplamda Oscar ve Grammy dahil 123 ödül kazanması, bu yılın ilk aylarında başladığı 122 şovluk konser turundan sadece şu ana kadar 150$ milyon kazanması ve niceleri gibi rekorlara imza atan Adele’in başarılarına akıl sır ermiyor.

Adele Live 2016 turne biletlerinin satışa çıktığı gün, tüm biletler ticketmaster sitesini çökertmeyi başaran hayranları tarafından 10 dakika içinde silinip süpürülmüştü. 20.000 kişilik Madison Square Garden gibi bir arenada bile 6 gün üst üste konser veren Adele’i dünya üzerinde yaşayan her canlı görmek istiyor anlaşılan. Sanatçı en son bombasını geçen hafta turnesini 85.000 kapasiteli Londra Wembley Stadyumunda gerçekleştireceği 4 konser ile bitireceğini açıkladığında patlatmış oldu. Bilet bulamadıkları için kendilerini yerden yere vuran hayranları ise çareyi elbette karaborsada aradılar. Akabinde, Viagogo ve Stubhub gibi sitelerde sergilenen konser biletlerinin dudak uçuklatıcı fiyatlara satıldığı ortaya çıktı. The Guardian’ın haberine göre, normalde en pahalı biletin 2000£ olduğu konserde, aynı biletler karaborsada tam 9000£’tan satılıyor.

Ancak karaborsaya karşı savaş açtığını ve bu tarz sahtelikleri desteklemediğini açıklayan Adele ve ekibi, geçtiğimiz sene boyunca Songkick websitesiyle ortak çalışarak sadece bu turnede hayranlarına 4.2£ tasarruf ettirdiğini açıklamış ve Wembley stadyum konserlerinde de 18.000 sahte bilet satışını önlediği bilgisini de hayranlarıyla paylaşmış.

Evet, görünen o ki, Adele artık stadyumlar da konser verecek. Aslında hayranlarının biletlere vahşetle saldırması biraz anlaşılacak bir durum, zira Adele önümüzdeki 10 sene turne yapmayacağını açıklamış.

Kendisine başarılarının devamını dilerken, şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Adele’i biraz fazla abartmadık mı?